strona glówna katedra pracownicy nauka zeszyty naukowe przedmioty do pobrania kontakt  
 
 

Dzień Turystyki na WZiEU - Relacja z Wydarzenia

 

 
 

Dzień Turystyki na Wydziale
Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego

 

Akademicko i praktycznie...

Dnia 13 kwietnia 216 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się Dzień Turystyki. Przybyło ponad 180 gości z 7 szkół ponadgimnazjalnych w Szczecinie i Gryficach. Gospodarzem Wydarzenia była Katedra Zarządzania Turystyką WZiEU US.

Dzień turystyki rozpoczął się o godzinie 10:00 w budynku Service Inter-Lab przy ulicy Cukrowej 8. Część oficjalną Wydarzenia poprowadziła mgr Aneta Wolna-Samulak.

Przybyłych gości - uczniów i nauczycieli - przywitał Dziekan Wydziału prof. dr hab. Piotr Niedzielski. W swoim wystąpieniu szczególnie podkreślił akademicki charakter miasta Szczecina i szerokie możliwości rozwoju zawodowego i osobistego jakie oferuje maturzystom Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług US.

Po uroczystym otwarciu Wydarzenia przez pana Dziekana, głos zabrał Gospodarz Dnia Turystyki na WZiEU - prof. dr hab. Aleksander Panasiuk, który przedstawił ideę spotkania oraz podkreślał szczególnie ważną funkcję turystyki na Pomorzu Zachodnim. Poinformował jednocześnie, iż uczniowie mają możliwość studiowania na najlepszym kierunku Turystyka i rekreacja  w Polsce, o czym świadczy zdobyte I miejsce w kategorii profil praktyczny i akademicki w Rankingu Szkół Wyższych Wiadomości Turystycznych w roku 2015.

W dalszej części programu odbył się wykład okolicznościowy dr Marty Sidorkiewicz w ciekawej i aktualnej tematyce turystyki biznesowej. Część oficjalną zakończyło wystąpienie przedstawicieli Koła Naukowego Turystyki KONTURUS.

Po smacznej przerwie, której sponsorem była Piekarnia-Cukiernia ASPROD uczniowie wzięli udział w tematycznych warsztatach dr Agnieszki Sawińskiej i dr Adama Pawlicza (w zakresie: nowoczesnych systemów informatycznych w turystyce, czy obsługi ruchu turystycznego), poznając jednocześnie atmosferę zajęć akademickich. Duże wrażenie na uczniach i nauczycielach szkół ponadgimnazjalnych zrobiła infrastruktura Wydziału, nowoczesne sale i laboratoria, w których odbywają się zajęcia (w tym m.in. turystyczne czy logistyczne) oraz przestronna i bogata w zasoby biblioteka i czytelnia WZiEU. Spacer po Wydziale odbył się w merytorycznej oprawie dr Anny Tokarz-Kocik, mgr Karoliny Michalskiej-Harasimiuk oraz mgr Adrianny Wolskiej.

Cennym doświadczeniem dla uczniów było spotkanie z przedstawicielami Samorządu Studenckiego WZiEU, które zakończone zostało konkursem z nagrodami. Wydarzenie podsumowała
Pani prof. US dr hab. Beata Meyer dziękując za przybycie uczniom i nauczycielom. Dzień Turystyki zakończył się o godzinie 14:15

Bardzo ważnym osiągnięciem spotkania jest obustronna chęć kontynuacji współpracy Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego i przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

 


dr Katarzyna Orfin-Tomaszewska

Organizator Dnia Turystyki na WZiEU

 

Autor zdjęć:

Katarzyna Pawlik

Biuro Promocji WZiEU US

 

Link do zdjęć: https://www.facebook.com/wzieu/photos/?tab=album&album_id=1093544710685018

   
         
         
         
   
    Copyright by Katedra Zarządzania Turystyką WZiEU US    
       
    stat4u